Nasza oferta

nauka jazdy konnej od podstaw dla dzieci i dorosłych
rekreacyjna jazda konna na maneżu
treningi skokowe i ujeżdżeniowe z wykwalifikowanymi instruktorami
hipoterapia dla osób niepełnosprawnych
wyjazdy w teren, wyjazdy i rajdy terenowe dla zaawansowanych jeźdźców
konna turystyka górska
kursy i szkolenia jeździeckie
organizacja imprez integracyjnych, kuligi, ogniska
pensjonat dla koni

 


Nauka jazdy konnej. Cennik.


Praca z koniem.

W naszym ośrodku NIE używamy PRZEMOCY wobec koni.
Obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ BICIA KONIA, stosowania wobec niego krzyku, używania przemocowych środków takich jak czarna wodza, ostrogi lub martwy wytok.

W tej stajni porozumiewamy się z końmi za pomocą zrozumiałych dla niego sygnałów, zbudowanych na spokoju, przyjaźni i znajomości końskiej psychiki. Używamy języka koni EQUUS, a także każdego innego języka opartego o wzajemne zaufanie i dobre intencje. Staramy się uzyskać porozumienie z koniem począwszy od codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, które wykonujemy za jego zgodą i aprobatą, skończywszy na zaawansowanych ćwiczeniach jeździeckich, które wykonujemy dzięki pomocy instruktorów podczas jazd, w sposób dla konia jasny i przystępny.
Tylko takie (pozytywne) postępowanie z koniem gwarantuje sukcesy w rozwoju jeździeckim człowieka, oraz pełną współpracę konia, wyczulonego na nasze nastawienie, zachowanie i działanie.

Jeszcze nikt na świecie nie osiągnął DŁUGOTRWAŁYCH pozytywnych efektów szkolenia jeźdźca i konia, stosując środki przymusu wobec któregokolwiek z nich. Dlatego u nas NIKT nie krzyczy na jeźdźca, który ma problemy, ale również NIKT nie stosuje przemocy wobec konia, który je sprawia.

Zawsze szukamy wspólnie właściwych rozwiązań podczas treningów, tak by by kończyły się one sukcesem i zadowoleniem OBU STRON.

ZAPAMIĘTAJ !

Ambicje jeźdźca NIE MOGĄ być ważniejsze niż możliwości konia. Nie zmuszaj swojego konia do czegoś, na co nie jest gotowy fizycznie i psychicznie.

Hipoterapia.

W naszej stajni można umówić się na rehabilitację na końskim grzbiecie, zwaną HIPOTERAPIĄ.

Ten rodzaj terapii zaleca się zarówno w zaburzeniach fizycznych (porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem lub z naszym hipoterapeutą, niektóre rzadkie choroby jak np. rozszczep kręgosłupa uniemożliwiają korzystanie z niej), w zaburzeniach psychicznych ( ADHD, autyzm, FAZ, depresja, itd) jak i chorobach genetycznych (Zespół Downa, Zespół Turnera itd.). Dzieci korzystające z zajęć hipoterapii wykazują wyraźnie szybsze postępy w terapii swoich zaburzeń w stosunku do pozostałych pacjentów nie korzystających z tej formy terapii. Stają się spokojniejsze, bardziej skupione, wzrasta ich koordynacja psychoruchowa, zakres możliwości ruchowych, równowaga, poprawia się nastrój i możliwości przyswajania nowych wiadomości. Dzieci podczas hipoterapii doznają wyjątkowego kontaktu z ciepłem konia - żywej istoty. Podczas tego kontaktu często puszczają bariery stawiane przez dzieci ludziom - koń budzi zaufanie, możliwość jego dotykania, poruszania się na nim otwiera nowe kanały komunikacji dla dziecka. Ruch konia naśladuje wzorzec ruchu człowieka - dlatego dzieci z niepełnosprawnościami fizycznymi szybciej nabywają i doskonalą umiejętność chodzenia i używania swojego ciała.

Koń jest terapeutą doskonałym, nie mówi, nie wymaga, ale daje poczucie oparcia, ciepło i moc, która pomaga pacjentom szybciej radzić sobie ze swoimi ograniczeniami.

Zapraszamy na zajęcia hipoterapii w naszym ośrodku.

Warsztaty i szkolenia jeździeckie.

Regularnie organizujemy warsztaty i szkolenia jeździeckie w zakresie :

  1. doskonalenie umiejętności jeździeckich w zgodzie z zasadami biomechaniki ruchu jeźdźca i konia, elementy szkoleń Ride with Your Mind (Mary Wanless), Gerda Heuschmanna,
  2. przygotowanie do odznak i egzaminów jeździeckich
  3. Natural Horsemaship jeźdźca i konia - odczulanie koni, praca z ziemi, naturalna jazda konna
  4. treningi skokowe i ujeżdżeniowe przygotowujące do zawodów
  5. wyjazdy w teren, rajdy terenowe
  6. zabawy Pony Games dla najmłodszych
  7. warsztaty tygodniowe letnie i zimowe dla naszych adeptów jeździectwa
  8. teoretyczne podstawy pracy z koniem dla początkujących - od znajomości sprzętu, nauki czyszczenia i siodłania po zasady używania pomocy jeździeckich i pierwsze jazdy
  9. umożliwiamy również spędzenie czasu z naszymi końmi bez konieczności jazdy konnej. Proponujemy możliwość zaprzyjaźnienia się z nimi poprzez obdarzenie ich uwagą, czyszczenie i pielęgnację, przynoszenie im smakołyków (jabłka, marchewki).

 


CENNIK

Karnet - 400 zł/8 jazd + 1 jazda gratis

Jazdy:
Jazda konna  -  50 zł/45 min
Jazda na lonży  -  50 zł/30 min
Oprowadzanki  - 10 zł/5 min
Wyjazd w teren  - 60 zł/60 min

Treningi:
Trening skokowy -  50 zł/45 min
Trening ujeżdżeniowy -  50 zł/45 min
Przygotowanie do egzaminu na BOJ/SOJ  - 50 zł/45 min
Trening indywidualny  -  80 zł/60 min
Trening na cordeo indywidualny  -  80 zł/60 min
Trening dosiadu na lonży - 50 zł/30 min

Dla najmłodszych:
Zajęcia Pony Games  - 50 zł/45 min